14 May

 یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد اپل واچ‌های سری 2به بعد، مقاومت کامل آن‌ها در برابر نفوذ آب و رطوبت است.

این قابلیت باعث می‌شود تا کاربران بتوانند از طریق اپل واچ فاکتورهای مربوط به سلامتی خود را در هنگام انجام ورزش‌های آبی ردیابی کنند و اطلاعات مربوط به آن را برای بهبود رکوردهای ورزشی خود ثبت کنند.

حتی اپل نیز پس از عرضه سری دوم اپل واچ به بعد، قابلیت‌های نرم افزاری مورد نیاز برای ورزش‌های آبی را برای WatchOS ارائه کرده است تا کاربرانی که علاقه به ورزش‌های آبی دارند نیز بتوانند از طریق این نرم افزارها، فاکتورهای ورزشی خود را زیر نظر قرار دهند. اپل واچ‌ها می‌توانند با جی پی اس داخلی به کار رفته در این ساعت‌های هوشمند، طول مسیرهای رفت و برگشت خود در استخر را اندازه گیری کنند.

در این میان، یکی از چالش‌هایی که تمامی کاربران اپل واچ در هنگام ورزش‌های آبی با آن مواجه هستند، اختلال کارکرد دکمه‌ها و نمایشگر لمسی آن است. به طور کل، آب به هیچ وجه به داخل اپل واچ نفوذ نمی‌کند، اما نمایشگر لمسی و دکمه‌ها در هنگام خیس شدن، تقریباً بلا استفاده می‌شوند و حتی به صورت خودکار ممکن است فرمان‌هایی ناخواسته را به اپل واچ ارسال کنند.

در این میان، اپل حالت Water Lock mode را برای اپل واچ‌ها ارائه کرده است که کاربران می‌توانند از طریق آن، تمامی فرمان‌های لمسی و دکمه‌ها را در اپل واچ خاموش کنند.

فعال کردن حالت Water Lock mode در اپل واچ:

روش این کار بسیار آسان است و کافی است چند قدم ساده را پیش از شروعورزش آبی در اپل واچ انجام دهید:

  • 1.کنترل سنتر اپل واچ را باز کنید
  • 2.آیکونی که شبیه به قطره آب هست را فشار دهید تا این قابلیت فعال شود
  • 3.برای غیرفعال کردن این حالت دیجیتال کراون را چند بار به صورت پادساعت گرد بچرخانید

برگرفته از سایت : apple-nic