25 ژوئن

ایموجی‌ها یکی از مهم‌ترین امکانات دستگاه‌های هوشمند امروزی به حساب میایند. در حقیقت این برچسب‌ها و شکلک‌های کوچک باعث می‌شود تا نوشته‌های ارسالی از طریق سرویس‌های گوناگون، احساس و عواطف را نیز با خود انتقال دهند.

در حقیقت نوشته‌ها به صورت عادی بسیار خشک و بی‌روح هستند. این در حالی است که در زندگی روزمره خود کلمه‌ها و جمله‌ها را به لحن‌های گوناگونی میگوییم تا منظورمان را بهتر انتقال دهید. اما زمانی که از طریق تلفن‌های هوشمند و یا کامپیوترها با یکدیگر صحبت می‌کنیم، لحن‌ها حذف می‌شود و برخی از موارد احساسات از به درستی انتقال پیدا نمی‌کند. در اینجا است که ایموجی‌ها به کمک ما میایند تا در حین چت کردن و نوشتن یک متن بتوانیم احساسات و عواطف خود را نیز انتقال دهیم.

در این میان، شرکت اپل به عنوان توسعه دهنده اصلی سیستم عامل آی او اس و مک او اس، اهمیت ویژه‌ای به ایموجی‌ها می‌دهد. این کمپانی امکاناتی ویژه را برای ارسال انیموجی‌ها در کنار متن‌ها ارائه داده است. با استفاده از کیبورد اختصاصی آی او اس می‌توانید نام‌های مختلف را تایپ کرده و به جای آن ایموجی‌هایی که به صورت پیشنهاد به شما ارائه می‌شود را ارسال کنید. در این میان خبر خوب این است که می‌توانید متن‌ها را به ایموجی‌ها تبدیل کنید.

تبدیل نوشته‌ها به ایموجی در آیفون

برای انجام این کار تنها کافی است چند تغییر ساده را در روند تایپ متن پیام انجام دهید:

1.اپلیکیشن Messages را در آیفون یا آیپد باز کنید و به یکی از چت‌های مخاطبین خود بروید (شما می‌توانید یک پیام جدید را نیز باز کنید)
2.یک کلمه منحصر به فرد را نظیر Pizza، Dog، Cat و … را بزنید
3.روی آیکون ایموجی‌ها در کیبورد پیش‌فرض کلیک بزنید
4.کیبورد به صورت خودکار کلمه‌هایی که قابل تبدیل به ایموجی باشند را به شما نشان می‌دهد و شما می‌توانید با انتخاب هرکدام، متن مورد نظر را به ترکیبی از کلمات و ایموجی‌ها تبدیل کنید.