20 مه

مهم‌ترین قابلیت اپل واچ سری 3 نسبت به سری‌های قبلی این ساعت هوشمند، شامل امکان اتصال آن به صورت کاملاً مستقل به شبکه LTE می‌شود.

کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند بدون نیاز به آیفون تماس‌های صوتی برقرار کنند و با اتصال به ایرپادهای بی‌سیم، به اپل موزیک متصل شده و آهنگ‌های مورد نظر خود را گوش کنند. البته لازم به یادآوری است که اپل واچ سری 3 از تکنولوژی eSIM استفاده می‌کند که تنها توسط برخی از اپراتورهای شبکه همراه که در چند کشور محدود خدمات می‌دهند، پشتیبانی خواهند شد.

اپراتورهایی نظیر AT&T، Verizon و T-Mobile می‌توانند اپل واچ سری 3 را به شبکه همراه LTE متصل کنند. با توجه به این توصیف‌ها، میدانیم که شبکه LTE اپل واچ سری 3 در ایران کار نمی‌کند و نمی‌توان از تمامی قابلیت‌های این ساعت هوشمند استفاده کرد.

با این حال برخی از کاربران که تصمیم به سفر کردن به کشورهایی اروپایی، آمریکا و کانادا را دارند، می‌توانند از این سرویس‌ها در ساعت هوشمند خود استفاده کنند. به همین دلیل، تیم اپل اِن آی سی روش صحیح برای اتصال اپل واچ‌های سری 3 را به شبکه LTE در این کشورها را آموزش خواهیم داد.

چگونه اینترنت اپل واچ سری 3 را فعال کنیم؟

  • 1.مطمئن شوید که حتماً نسخه سلولار اپل واچ را تهیه کرده باشید. این نسخه از ساعت‌های هوشمند اپل، یک نقطه قرمز رنگ روی دیجیتال کراون خود دارند.
  • 2.آیفون و اپل واچ شما باید به اپراتورهای قابل پشتیبانی متصل باشند
  • 3.در آیفون به زیر شاخه Watch app > Cellular > Set Up Cellular بروید
  • 4.در این قسمت اپراتوری که از آن خدمات اتصال به شبکه دریافت می‌کنید را انتخاب کنید
  • 5.پس از انتخاب و ارائه اطلاعات مربوط به اپراتور، چند دقیقه صبر کنید تا شبکه همراه در اپل واچ متصل شود
  • 6.پس از اتصال اپل واچ به شبکه، شما می‌توانید اتصال اپل واچ و آیفون را قطع کرده و از شبکه LTE به صورت مستقل استفاده کنید