عکاسی حالت پرتره با تمامی آیفون‌ها از طریق اینستاگرام
11 ژوئن

یکی از قابلیت‌های منحصر به فردی که اخیراً در اپلیکیشن اینستاگرام موجود شده است، امکان عکاسی حالت پرتره بدون نیاز به دوربین دوگانه است.

به صورت پیش‌فرض، کاربران آیفون‌های 7 پلاس، 8 پلاس و آیفون ایکس می‌توانند با استفاده از دوربین دوگانه عکس‌های مختلف باحالت پرتره را ثبت کنند. اما این قابلیت برای آیفون‌هایی که دوربین با لنز دوگانه در آن‌ها تعبیه نشده وجود ندارد و کاربران این تلفن‌های هوشمند از آن بی‌بهره هستند.

در این میان اینستاگرام به عنوان یک اپلیکیشن عکاسی و یک شبکه اجتماعی محبوب به تازگی قابلیت عکاسی پرتره را به‌تمامی تلفن‌های هوشمند آورده است. کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند باکیفیتی نسبتاً مشابه حالت پیش‌فرض آیفون‌ها، عکس‌ها پرتره را ثبت کنند.

در عکاسی باحالت پرتره، دوربین روی یک تصویر فوکوس می‌کند و محتوای پشتی آن را تار می‌کند تا توجه‌ها به مرکز تصویر بیشتر شود. در این میان، آیفون‌ها با دوربین دوگانه با استفاده از یک لنز روی مرکز فوکوس می‌کنند و از طریق لنز دیگر، محیط پشتی آن را تار می‌کند که این کار باعث افزایش کیفیت عکس‌های گرفته شده در حالت پرتره می‌شود.

در این میان قابلیت پرتره در اینستاگرام تمامی فرایندهای فوق را با یک لنز و از طریق قابلیت‌های نرم افزاری انجام می‌دهد.

عکاسی حالت پرتره با تمامی آیفون‌ها از طریق اینستاگرام

روش انجام این کار بسیار ساده است و تنها کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

1.اول از همه باید از آپدیت بودن اینستاگرام نصب شده در آیفون خود مطمئن شوید. پس به اپ استور مراجعه کنید و اپلیکیشن خود را آپدیت کنید.
2.اینستاگرام را باز کنید
3.در قسمت بالا سمت چپ آیکون دوربین را بزنید
4.در حالت عکاسی به سمت راست سوایپ کنید تا به حالت Focus برسید
5.صورت یا شی‌ء مورد نظر خود را در مرکز تصویر قرار داده و سپس عکس دلخواه خود را ثبت کنید

برگرفته از سایت : apple nic